Bravecto-novinka v boji proti ektoparazitům psa

V současné době se dostává i do veterinárních ordinací v ČR světová novinka na poli boje proti blechám a klíšťatů .Jedná se o žvýkací tablety Bravecto,obsahující účinnou látku Fluralaner.Dlouhá léta byli majitele pejsků odkázáni pouze na pipety,spreje,pudry nebo obojky,s ne vždy uspokojivým výsledkem.I ty nejlepší pipety ochrání Vašeho zvířecího miláčka pouze 1měsíc.Naproti tomu žvýkací tableta Bravecto účinkuje 12 týdnů.Podání 4 tablet tak zajistí ochranu po celý rok.

nahled_Bravecto_1405433824

Přeruší životní cyklus blech.

Blechy nejen znepříjemňují život Vašemu pejskovi,ale obsazují i Váš životní prostor.Kladou vajíčka do koberců,sedaček,postele.Blechy se velice rychle množí v tisícinásobkách a zamořují Váš domov.Čekaji na svoji příležitost k napadení Vás nebo Vašeho pejska.Tableta Bravecto přerušuje jejich vývojový cyklus a tak přispívá k ozdravění životního prostředí.

Bezpečná,rychlá a přátelská k dětem.

Bravecto tableta chrání pejska 3x déle než běžné pipety/srovnávací test s fipronilem/.Tableta je pro psy atraktivně ochucena,přes 90% psů ji přijímá jako pochoutku.V některých případech ohromná výhoda,nemyslíte?Smrtící účinek nastupuje za 2 hodiny a trvá celých 12 týdnů. Při použití pipet,pudrů sprayů je vždy „znečištěn“ povrch zvířete a lidé přicházejí do kontaktu s účinnou látkou.U této nové průlomové metody je tableta pozřena,působí tedy zevnitř a na povrchu těla není žádná chem.látka. Tableta je tedy vysoce účinná při ochraně dětí ,protože nemohou vůbec přijít do kontaktu s účinnou látkou.Ta také nemůže zatěžovat Vaše domácí prostředí.Tableta je rovněž vysoce bezpečná i pro psa.I při pětinásobném překročení dávky nedošlo ke zdrav.problémům.Může být dokonce použita u gravidních a laktujících fen,u štěňat od 8 týdnů věku a je bezpečná i pro kolie,šeltie.

Zabíjí klíšťata-přenašeče nebezpečných nemocí.

Žvýkací tableta Bravecto zabíjí klíšťata rychle a tím brání přenosu Lymské boreliozy,babesiozy,inf.encefalomyelitidy a jiných patogenních bakterií a virů.Výrazně tak eliminuje riziko přenosu těchto chorob.

Snadná aplikace-pejskovi podáte “ pamlsek“.

Dostatečná ochrana Vašeho pejska je nezbytná nejen k udržení jeho zdraví, ale i k ochraně Vašeho zdraví.Problém nastává při opakované aplikaci třeba pipet každý měsíc.Je prokázáno,že s pokračující sezonou výskytu klíšťat dochází k prodlužování doby,kdy má být pipeta aplikována.Vzpomenout si v denním shonu  na aplikaci pipety každých 30 dní, je někdy těžké.Problém je také u nespolupracujících psů.Možnost smytí přípravku po aplikaci je další nepříjemnou vlastnotí.Toho se však nemusíte bát u Bravecta.

Odolává vodě,šamponům,je šetrný k přírodě.

Vzhledem k tomu,že Bravecto chrání zevnitř,není účinná látka přítomna na povrchu těla pejska a ten se může plně věnovat vodnímu skotačení,aniž by se snížila účinnost ochrany proti blechám a klíšťatů.A pokud je Váš kamarád znečištěn víc než obvykle?Žádný problém,vezmete šampon a hurá na koupel.Bravecto zvládá i toto. A samozřejmně je obrovskou výhodou i to,že nezaťěžuje  životní prostředí.

bravecto-1[1]

V současné době je cena BRAVECTO  následující: 2-4,5 kg    723,-Kč
                                                                                    4,5-10 kg.   757,-Kč
                                                                                   10 -20 kg.   802,-Kč
                                                                                   20 -40 kg.  903,-Kč  
                                                                                  40 – 56 kg    965,-Kč

K dostání výhradně u veterinárních lékařů. Info na tel. čísle 739 019 772  nebo kupujte přímo u nás v ordinaci.

Author: MVDr. Emil Zbořílek